Tekstiilist roomakardinad

star

Miks valida roomakardinad?

Sobivad ideaalselt nii minimalistlikku, modernsesse kui luksuslikku interjööri. Roomakardin on tehniline kardin, mille kaunis väljanägemine saavutatakse tekstiilimaterjali kasutamisel. Need on ühtlasi dekoratiivsed kui funktsionaalsed ning valmistamisel saab kasutada pea kõiki tekstiilmaterjale. Roomakardinal on ka erinevad tegumoed – pehmete voltidega, pulkadega või kroogitud.

  • Võtavad vähe ruumi
  • Tekstiilist alternatiiv ruloole
  • Mehhanismil on võimalik kangast vahetada
  • Hajutavad ruumis valgust
  • Võimalik teha pimendavast kangast

Dekoratiivsel eesmärgil kasutatakse tihtipeale jõulisi mustreid ja värve. Valides kanga toon toonis seinaga saame tulemuseks hubase ja mitte nii silmatorkava lahenduse. Valides roomakardina materjaliks hoopis linase kanga või naturaalse muljega pitsi, saame maamajja luua õdusa interjööri. Valikuid on palju ning igale stiilile leiame sobiva roomakardina lahenduse.

Roomakardin on üks populaarsemaid valikuid väikestele akendele ning ruumidesse, kus klassikalise maast laeni kardina jaoks ruumi napib. Ideaalne lahendus näiteks kööki, lastetubadesse või kontorisse kus tihti on töötasapinna või laua kohal aknad, kuhu rippuvat kardinat ei ole võimalik paigaldada. Samuti on roomakardin alternatiivseks lahenduseks ruloole, jättes nii ruumi hubasema tunde. Rulood ei ole võimalik pesta aga roomakardina saab mehhanismilt eemaldada ning pesta. Siinkohal tuleb appi meie puhastustiim.

Austria- ja Prantsuse kardinad liigituvad samuti roomakardinate alla. Austria kardina teeb eriliseks selle pehmed voldid allääres ja romantilisem vorm. Valmistamisel kasutatakse õhulisi ja hästi langevaid kangaid. Sobivad kaunistamaks nii magamistuba kui romantilise õhkonnaga kohvikut. Prantsuse kardin on aegumatu kardinatüüp, mis on täies ulatuses kroogitud jättes väga luksusliku mulje klassikalisse interjööri.

Juhime tähelepanu:

  • Roomakardin ei ole heaks lahenduseks laiadele akendele kuna mida laiem on roomakardina mehhanism seda raskem ja ebamugavam on seda liigutada.
  • Puhastuse ajaks tuleb kogu kardin süsteemi küljest lahti võtta ning tagasipanemine on tihtipeale keeruline, kuid siinkohal tuleb appi meie puhastustiim.

TIP

Kardin liigub üles-alla mehhanismil, mida pakume ketiga liigutatavaid. Kettmehhanism on vastupidav ja kergesti käsitletav. Mehhanismi valides soovitame tähelepanu juhtida valitavale ketile, millega kardinat liigutate. Valge kett võib ajaga muutuda hallikaks, seetõttu ei soovita me seda kasutada köögis, kus see võib kergesti määrduda. Metallkett ei määrdu ning püsib kauem ilusana.