KKK

star

1. Millised kardinad mulle sobiksid?

Kardinad peaksid harmoneeruma ruumiga ja võimalusel ka toale lisaväärtust (ilu) andma. Väga tähtis on esmalt mõelda, mida te ootate uutelt aknakatetelt, kas dekoratiivsust, funktsionaalsust või mõlemat. Aknad vajavad eri tingimustes erinevaid katmise võimalusi. Aknakatted peaksid olema vajaduspõhised ja sobima tehnilise lahenduse poolest.

Mõelge, milline peaks olema kardinate läbipaistvus aste – tihe või hoopis täiesti läbipaistev, pimendav, mustriline, ühevärviline, träpsuline või triibuline. Meeles tuleks pidada, et kõik õhukesed kangad, mis ei ole ühevärvilised hakivad väljavaadet aknast ehk te vaatate läbi mustri kõike, mis õues toimub. Mida suurem on aknal kaetav pind seda väsitavam on ka mustriline kardin. Mustriga kardinad sobivad hästi roomakardinateks või dekoratiivseks külgkardinaks.

 

2. Millise kanga peaksin valima külgkardinatele?

Taaskord rõhutame, et esmalt tuleks mõelda soovitud läbipaistvus astmele ehk millist funktsiooni hakkavad külgkardinad täitma. Mõelge, kas te soovite valgust kumavat aga samas läbipaistmatut kangast, pimedaks tegevat kangast või hoopis täispimendavat kangast. Rääkides magamistoa kardinatest, tuleks lähtuda sellest, kuidas te soovite hommikul ärgata. Kas aru saada, et õues juba päike sillerdab ja valgus kumab veidikene tuppa või ärgata täiesti pimedas toas seni kuni und jätkub. Funktsionaalsusest lähtuvalt on kerge teha kanga valikut. Soovides külgkardinaid vaid dekoratiivsel eesmärgil saate mängida nii eriliste värvide, mustrite kui kanga tekstuuriga.

 

3. Kui palju kangast kulub ühele aknale?

Kangakulu arvutatakse üldjuhul 2x rohkem kui on kaetav pind ehk torupuu või siini pikkus. Täpsemaks arvutuseks tuleks välja valida kindel krookepael, millega soovite kardinat õmmelda. Erinevatel krookepaeladel on erinev ka kangakulu. Lisaks mustrilise kanga puhul tuleb arvestada mustrijooksu, mis võib kangakulu suuresti mõjutada. Siinkohal abistavad teid meie disainerid, kes kangakulu kiiresti välja arvutavad.

 

4. Kui kaua valmivad eritellimus kardinad?

Üldjuhul on kardinate tootmiseks kuluv aeg 4 nädalat. Disainlahenduste lukku saamise hetkest, kardina kanga tellimisest, kardinate õmblemisest kuni paigalduseni. Valides kohapealsed kangad on võimalik tootmiseks kuluvad aega lühendada sõltuvalt töömahust.

 

5. Kas te paigaldate kardinapuud ja kardinad ise?

Jah, meilt on võimalik tellida paigaldusteenus nii kardinapuudele, siinidele kui kardinatele meie poolt valmistatud kardinatele.

 

6. Mida ma teen selle pika ja lohiseva paelega, mis peale kardinate krookimist rippuma jääb? Kas võin selle ära lõigata?

Krookepaele nööre ei tohi kindlasti ära lõigata! Põhjus seisneb selles, et siis ei saa enam kunagi kardinaid sirgeks tagasi ehk lahti krookida, mis on vajalik kardinate hooldamisel ja pesemisel. Aga mida siis teha selle pika lohiseva paelaga? Pael tuleks kolme näpu laiuselt täies pikkuses ümber sõrmede rulli keerata ning seejärel sellele sõlm peale keerata, et alles jääks lipsukujuline paelte pusa ning krookepaela sisse see ära peita. Jälgi, et paelte pusa ei hakkaks lahti tulema ega hargnema.

 

7. Kuidas ma kardinaid hiljem pesta saan?

Kardinatele on alati õmmeldud ülesse serva pesemisjuhend, kus kõik vajalik info on olemas. Kroogitud kardinad tuleks kindlasti tagasi lahti krookida ehk alles jääks sirge kangas. Pakume ka puhastusteenust meie poolt toodetud kardinatele – tuleme ise koju, võtame kardinad alla, puhastame vastavalt pesemisjuhendile ning paigaldame need ka tagasi.

 

8. Kas ruloosid on võimalik paigaldada rõduukse külge?

Jah, nii kasettrulood kui tavalist rulood on võimalik paigaldada ukse külge aga meie ei soovita seda teha. Probleem on tavaliselt selles, et paigaldatud ruloo ei lase ust enam täies mahus avada ning mehhanismi ülemine osa hakkab käima vastu aknapõske ning varem või hiljem on kas ruloo ise katki või aknapõsel suured täkked. Seetõttu soovitame uste puhul kasutada voldikkardinaid või külgkardinad.

 

9. Kui palju peaks laudlina kukkuma üle lauaserva?

Söögilaual võiks lina kukkuda üle lauaserva 17-18cm ning just selle tõttu, et laudlina ei hakkaks teile tooliga laua taga istudes sülle kukkuma. Alati on soovikorral võimalik pikem lina teha. Maani laudlinadel võiks põrandast lahti jääda 1-5cm olenevalt, milline on laua kasutus. Rääkides, ühiskondlikest ruumidest või näiteks Rootsi lauast, siis tuleks ruumi jätta kindlasti 5cm kuna muidu määrivad inimeste kinganinad kanga koheselt ära.

 

10. Kui palju kangast ja mööblipaela kulub diivani või tooli restaureerimiseks?

Seda vastust oskab teile kohe öelda sadulsepp, kes teie mööblit restaureerima hakkab. Kanga puhul tuleb arvestada nii mustrijooksu, kui kanga laiusega. Mööblipaela arvestuse saate kergesti mõõtes ära vana paela, mis eelnevalt on diivanil või toolil kasutatud. Alati oleks hea arvetada väikese varuga.