KKK

star

1. Millised kardinad mulle sobiksid?

Kardinad peaksid harmoneeruma ruumiga ja võimalusel ka toale lisaväärtust (ilu) andma. Väga tähtis on esmalt mõelda, mida te ootate uutelt aknakatetelt, kas dekoratiivsust, funktsionaalsust või mõlemat. Aknad vajavad eri tingimustes erinevaid katmise võimalusi. Aknakatted peaksid olema vajaduspõhised ja sobima tehnilise lahenduse poolest.

Mõelge, milline peaks olema kardinate läbipaistvus aste – tihe või hoopis täiesti läbipaistev, pimendav, mustriline, ühevärviline, träpsuline või triibuline. Meeles tuleks pidada, et kõik õhukesed kangad, mis ei ole ühevärvilised hakivad väljavaadet aknast ehk te vaatate läbi mustri kõike, mis õues toimub. Mida suurem on aknal kaetav pind seda väsitavam on ka mustriline kardin. Mustriga kardinad sobivad hästi roomakardinateks või dekoratiivseks külgkardinaks.

 

2. Millise kanga peaksin valima külgkardinatele?

Taaskord rõhutame, et esmalt tuleks mõelda soovitud läbipaistvus astmele ehk millist funktsiooni hakkavad külgkardinad täitma. Mõelge, kas te soovite valgust kumavat aga samas läbipaistmatut kangast, pimedaks tegevat kangast või hoopis täispimendavat kangast. Rääkides magamistoa kardinatest, tuleks lähtuda sellest, kuidas te soovite hommikul ärgata. Kas aru saada, et õues juba päike sillerdab ja valgus kumab veidikene tuppa või ärgata täiesti pimedas toas seni kuni und jätkub. Funktsionaalsusest lähtuvalt on kerge teha kanga valikut. Soovides külgkardinaid vaid dekoratiivsel eesmärgil saate mängida nii eriliste värvide, mustrite kui kanga tekstuuriga.

 

3. Kui palju kangast kulub ühele aknale?

Kangakulu arvutatakse üldjuhul 2x rohkem kui on kaetav pind ehk torupuu või siini pikkus. Täpsemaks arvutuseks tuleks välja valida kindel krookepael, millega soovite kardinat õmmelda. Erinevatel krookepaeladel on erinev ka kangakulu. Lisaks mustrilise kanga puhul tuleb arvestada mustrijooksu, mis võib kangakulu suuresti mõjutada. Siinkohal abistavad teid meie disainerid, kes kangakulu kiiresti välja arvutavad.