Öösidega kardinad

star

Öösidega kardinaid saab valmistada peaaegu kõikidest kangastest muutes need kergesti sobituvaks pea iga stiili ja ruumikujundusega. Valides kangaks sameti, saame luua luksusliku atmosfääri. Kasutades kangaks hoopis linast, loome mõnusalt maalähedase tulemuse. Valides värvimängulise ja mustriga kanga muudame lastetoa lõbusaks. Mängida saab nii kanga, mustrite kui ööside valikuga. Kõik öösid valmistatakse plastikust, et neid oleks kardinate puhastuse ajaks kerge eemaldada. Need on väga vastupidavad ning värvi- ja suuruse valik on lai.

Kardinaid on võimalik paigaldada nii klassikalistele kui modernsetele torupuudele või hoopis trossidele. Torupuul olevat öösidega kardinalahendust kasutatakse tihi ruumides, kus puudub võimalus siine lakke kinnitada. Teisalt võib öösidega kardina valida ka ruumi, kus siini paigaldamise võimalus on olemas, kuid maitse eelistusest või sisekujundusest lähtuvalt soovitakse torupuudel olevat kardinat.

Millele pöörata tähelepanu öösidega kardinat valides?

  • Öösidega kardinaid vajavad pidevat käsitsi sättimist kuna peale igat akna ette ja eest ära liigutamist muutuvad kardina voltide vahed ebaühtlaseks.
  • Alates 1,60m laiast torupuust on vajalik keskele lisada kandur, et torupuu ajapikku raskuse all läbi ei vajuks.
  • Alates 3m aknast lisandub kandureid veelgi ning kardinate liigutamine on seejärel võimatu, mistõttu ei ole see hea lahendus suurtele akendele – öösidega kardin ei liigu üle torupuul oleva kanduri ehk kardinat ei ole võimalik täies mahus eest ära liigutada.