Külgkardinad

star

Miks valida külgkardinad?

Külgkardinad on kõige multifunktsionaalsem aknakatte valik, mis on alati olnud üheks enimkasutatud aknakatte lahenduseks. Neid on võimalik kasutada kombineerituna tülli, roomakardina, ruloo või plisseekardinaga. Oluline on jälgida millist funktsiooni soovite aknakattega täita.

Praktilises lahenduses kasutatakse külgkardinaid üldjuhul koos tülliga, et päevasel ajal kataks akent õhukene kangas ning õhtu saabudes saab paksemad kardinad aknale ette tõmmata. See ei ole aga ainuke lahendus, külgkardinad sobivad ideaalselt ka eraldiseisva aknakattena aga seejuures tuleks meeles pidada, et päevasel ajal on aken täiesti varjamata.

Dekoratiivsel eesmärgil kasutatavad külgkardinad on ideaalne sisekujunduselement, millega saad oma kodule või kontorile lisada kerge vaevaga isikupära ja stiili. Külgkardinateks sobivaid kangaid on sadades eri tekstuurides, värvides ja mustrites. Igale maitsele on sobiv lahendus olemas.

  • Võimalik kombineerida teiste aknakatetega
  • Sobivad nii siinile kui torupuule
  • Täidavad ühtaegu praktilist ja dekoratiivset eesmärki

Külgkardinaid on võimalik riputada eri viisidel ning sellest lähtuvalt saavutada ka soovitud tulemus. Kõige laialdasemalt on levinud kardinapaelaga siinile või torupuule. Veel on võimalik külgkardinaid riputada hoopis öösidega torupuule või trossile saavutades efektse tulemuse.

TIP

Tihti soovitakse dekoratiivse külgkardina kaaslaseks valida ruloo, kuid ajapikku võib see tekitada näiteks rõdu ust avades akapõsele täkkeid kuna uksele kinnitatud ruloo ei lase ust 100% avada. Sellise olukorra välitimiseks soovitame konsulteerida meie disaineritega, kes soovitavad teie akendele õiget lahedust.