Üks populaarsemaid valikuid klientide seas kuna on ühtlasi ilus kui ka väga praktiline. Nad sobivad nii minimalistlikku, modernsesse kui luksuslikku interjööri.

Kardin liigub üles-alla mehanismil, mida pakume nii nööriga juhitavaid ja ketiga liigutatavaid.

Kettmehanism on vastupidavam ning kergemini käsitletav. Samas on nöörmehanism palju soodsam ning sobib aknale, mille kardinat igapäevaselt ei liigutata.Kardina alla käib raskuslatt, tülli puhul läbipaistev.

Mehanisme pakume ka mootorsüsteemidel.

Kardin voldib üles tõmmates kanga kokku ning alla tõmmatuna on aken kaetud. Kui otsite kardinalt ilu ja funktsionaalsust ühes, siis see on õige valik. Samuti saab ühele mehanismile õmmelda väga erinevaid kardinaid – soovi korral on väga lihtne interjööri muuta ning uue kangaga värskust tuua.

Maksimaalne laius kardinal on üldiselt 3 meetrit – oleneb kangast.  

 

Roomakardin

 

Seda tüüpi kardin jääb alt sirgena. Roomakardinat saab õmmelda nii pulkadega kui ilma (pehme voldik). Kangaid võib valida väga erinevaid. Samuti saab kasutada topeltkangast või õhema kanga taga pimendust kui tegemist on magamistoaga.  

 

Austria kardin

 

Seda tüüpi kardin jääb alt langevate voltidega. Pehmem ja romantilisem vorm, mida valmistatakse õhemast kangast, mis hästi kukub.  

Prantsuse kardin ehk markii

 

Väga luksuslik ning aegumatu kardinatüüp, mis on allalastuna täies ulatuses kroogitud. Markiisid saab õmmelda erinevatest õhematest kangastest.   Kõiki tüüpe kardinaid saab kombineerida külgkardinate või ülaosadega. Nad võivad aknaid katta ka ainult pimendamise eesmärgil. Oleneb ruumist ja soovidest.